„Sveikame spektaklyje“ vaikams pasakojama, kodėl sveikai gyventi gera

„Sveikame spektaklyje“ vaikams pasakojama, kodėl sveikai gyventi gera

Ateinančių metų gegužės mėnesį trijose šalies ugdymo įstaigose įvyks „Sveiko spektaklio“ premjera. Tai bus edukacinio-kūrybinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ kulminacija ir pagrindinis prizas. Spektaklį kuria vaikų teatro trupė „Teatriukas“. Su kūrėjais Dalia Mikoliūnaite ir Žilvinu Ramanausku kalbame, kaip vyksta pasiruošimo premjerai darbai ir kodėl, jų nuomone, vaikams būtina kalbėti apie sveiką gyvenseną jau nuo mažų dienų.

Pristatykite „Sveiko spektaklio“ pagrindinius herojus?
Tai du geri draugai Mitachondrija ir Melatoninas, nors mėgsta visiškai skirtingus dalykus.

Realybėje mitochondrija yra ląstelės dalis, kuri gamina organizmo veiklai būtiną energiją, tad spektaklyje ši herojė – visur skubanti, norinti kuo daugiau pažinti, pamatyti, užuosti, pajusti ir patirti. Ji negali nusėdėti vienoje vietoje nė minutės.

Melatoninas yra miego hormonas, jei jo trūksta, žmogus negali kokybiškai išsimiegoti ir pailsėti, tad ir herojus spektaklyje – lėtokas, apsnūdęs, o Mitochondrija vis bandys jį išjudinti.

Aktoriams patiems buvo labai įdomu susitikti su profesionaliais konsultantais ir gydytojais, pasidomėti, kas gi lemia gyvenimo kokybę.

Kokias „sveikas“ temas nagrinėsite spektaklyje?
Stengsimės paliesti visas temas, kurios aktualios šiandienos vaikams. Per dainas, tarpusavio dialogus ir pokalbį su vaikais aiškinsimės, kodėl daugiau laiko reikia. Pavyzdžiui, važinėti dviračiu ar spardyti kamuolį nei sėdėti prie televizoriaus ar planšetės, ką daryti Melatoninui, kad jo gyvenime atsirastų mažiau tinginuko ir daugiau judesiuko, kodėl tortą valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei nėra gera idėja, iš kokių maisto produktų gauname daugiausiai vitaminų, kodėl svarbu plauti rankas ir užsidengti burną, kai kosime ar čiaudime, kas yra didžiausi virusų priešai ir t. t.

Viską stengsimės pateikti vaikams suprantama kalba, spektaklyje bus daug muzikos ir originalių, būtent šiam projektui sukurtų dainelių. Tikimės, kad galbūt spektaklio metu vaikai jas dainuos drauge, nes didžiąją jų dalį jų bus girdėję jau konkurso vaizdo filmukuose.

Kas jums padeda kuriant spektaklį?
Spektaklio scenarijų parašė šauni vaikų rašytoja, kuri yra ir biologijos mokytoja Neringa Vaitkutė, kostiumus sukūrė kostiumų dizainerė Medilė Šiaulytytė.

Pirminiu etapu spektaklį režisuoja Žilvinas, tačiau įsibėgėjus procesui sulauksime ir kito režisieriaus pagalbos. Spektakliu ir pozityviu požiūriu į vaikus, jų poreikius siekiame perteikti žinutę, kad gyventi sveikai – smagu, skanu ir gera.

Ar „Sveiką spektaklį“ galės pamatyti tik tos trys ugdymo įstaigos, kurios laimės konkursą?
Tikrai ne, spektaklį planuojame įtraukti į savo repertuarą ir rodyti jį festivalių ar kitų renginių metu.

Patys esate tėvai, daug bendraujate su darželinukais ir pradinukais, kokie jums atrodo yra tokio amžiaus vaikai? Kas jiems aktualu? Su kokiomis problemomis jie susiduria?
Vaikai visuomet buvo smalsūs, žingeidūs, daug kuo besidomintys ir norintys bendrauti, būti išklausyti. Tai nepasikeitė ir šiandien. Gal tik reikia daugiau išmonės ir kantrybės išlaikyti jų dėmesį – vaikai žaidžia daugiau virtualių žaidimų, žiūri filmukus, o „gyvas“ teatras veikia kitomis priemonėmis – pojūčiais, atmosfera, gyvu įtraukimu į veiksmą, o tai nevyksta taip greitai kaip ekrane.

Vienos problemos nekinta ir yra aktualios visais laikais. Tai vaikų patiriamas stresas, nesugebėjimas atpažinti ir įvardinti savo emocijų, higienos klausimai. Taip pat yra dalykų, su kuriais augdami nesusidūrė šiandienos tėvai. Tai išmaniosios technologijos, todėl skirsime dėmesio ir .

Be to, net ir pasibaigus projektui, mūsų sukurti filmukai su profesionalų patarimais taps puikia medžiaga pedagogams ir tėvams pasikalbėti su vaikais apie sveikus įpročius.

Ko palinkėtumėte visiems projekte dalyvaujantiems vaikams?

Būti sveikiems! O norint tokiais būti, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai – baisiausiai nuobodus reikalas. Vis dėlto, kai taisyklės tampa kasdieniu įpročiu, sunku pasidaro lengva.

Tiesa, kartais tas taisykles galime ir sulaužyti. Jei visą savaitę valgėme daug daržovių ir vaisių, tai savaitgalį tikrai galime paskanauti torto ar saldainių. O jei daug sportavome, tai tikrai galime skirti laiko ir televizoriui ar planšetei.

Taigi sveikai gyventi yra labai labai labai linksma. O kai linksma – tada yra ir labai labai labai gera.

Konkursą „Gyventi sveikai – gera!“ Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija organizuoja, įgyvendinama Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija – informavimas apie veiksmų programą“.

Toliau
Atgal
close

Registruotis

  Jei dar neužsiregistravote, padarykite tai dabar.

  *Aš suprantu ir sutinku su konkurso sąlygomis ir privatumo politika.

  +
  Slapukų nustatymai
  Būtinieji
  Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
  Funkciniai
  Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
  Statistiniai
  Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
  Reklaminiai
  Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.